top of page
Teatr po prostu LOGO

Usłysz mnie

Teatr_PoProstu_LOGO.png
Teatr_PoProstu_LOGO.png

,,Usłysz mnie" to nowoczesna opowieść w konwencji teatru maskowego dla dzieci
od lat 4, opowiedziana bez słów – jedynie poprzez ruch.
Bohaterka - mała dziewczynka - tęskni za rodzicami, którzy, ze względu na liczne obowiązki, nie poświęcają jej zbyt wiele uwagi. Jej usilne próby zainteresowania ich swoją osobą i zachęty do wspólnej zabawy kończą się nie powodzeniami. Dlatego - pewnego dnia dziewczynka zamyka się w sobie, czuje się samotna i niepotrzebna.
Stan ten jednak nie trwa wiecznie, ponieważ każdy, a przede wszystkim –mały człowiek, posiada w sobie ukryte pokłady „autoobrony”, która przy pomocy wyobraźni i potrzeby radzenia sobie ze smutkiem, daje siłę, by wyjść z tego obronną ręką. W spektaklu – dziewczynka spotyka przemiłe stworki, które są uosobieniem dziecięcych marzeń. Przeżyte razem przygody ( miłe i te nie do końca miłe) sprawiają, że główna bohaterka odzyskuje chęć bycia znowu dzieckiem i dają jej siłę, by przekonać rodziców do większej uważności i wrażliwości na nią.


,,Usłysz mnie" to przedstawienie nie tylko dla najmłodszych. Pozwala również rodzicom młodych widzów spojrzeć na ich relacje z dziećmi – przyjrzeć się im i przeanalizować.


Obsada:
Anna Zych, Daria Iwan, Bartłomiej Kamiński


Reżyseria:
Marta Kwiek


Muzyka:
Andrzej Nawrocki


Scenografia:
Beata Tomczyk

 


Projekt został zrealizowany we współpracy z fundacją NEONET.

bottom of page